Strona główna » Aktualności » Montaż baterii słonecznych

Montaż baterii słonecznych

Data dodania: 12-07-2010

W domach jednorodzinnych baterie słoneczne umieszcza się zwykle na dachach. Można je montować na stojakach - nad powierzchnią dachu lub - jeśli dach jest spadzisty - bezpośrednio na jego pokryciu. Baterie słoneczne można także montować na elewacjach, dachach przybudówek lub na konstrukcjach wolno stojących.
 
Optymalne położenie
Baterie słoneczne powinny być skierowane w stronę południa, ale mogą być odchylone nieznacznie od tego kierunku. Nie powinno się ich instalować w miejscach zacienionych. Bateria pracuje najefektywniej kiedy promienie słoneczne padają protopadle do panela słonecznego. W praktyce najlepsze efektyw naszych warunkach uzyskamy, gdy powierzchnia baterii jest nachylona do poziomu pod kątem zbliżonym do 30° latem, zimą zaś ok 50°-60° co dodatkowo zapewni nam opadanie śniegu czy liści z powierzcni baterii słonecznej. Jeśli zamontuje się ją pionowo, jej wydajność będzie 5-35% mniejsza, ale za to nie zakryje jej śnieg ani opadające z drzew liście. Do baterii powinien być łatwy dostęp, aby można było ją wyczyścić ze śniegu, liści czy innych zabrudzeń.

Przewody można zakupić w hurtowni lub w sklepie elektrycznym. Należy pamiętać o odpowiednim przekroju kabla oraz aby był odporny na działanie warunków atmosferycznych i promienie UV. 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
W naszym sklepie Akumulatory-Zelowe.pl kupisz doskonałe akumulatory żelowe, a także akumulatory AGM czołowego producenta firmy HAZE. Ponadto posiadamy markowe akumulatory  MK Battery. Posiadamy bogatą ofertę prostowników i ładowarek automatycznych do szerokiego wachlarza pojemności akumulatorów. Zakpiony akumulator żelowy w naszym sklepie może służyć m.in. jako akumulator do łodzi, czy jachtów. Do takiego zastosowania polecamy serię HZY EV, która doskonale się sprawdza w pracy cyklicznej, zwłaszcza jako akumulatory do wózków elektrycznych. Jeśli poszukujesz akumulatora do wózka inwalidzkiego to bardzo ważne są wymiary dotychczas posiadanych. Wysokiej jakości baterie słoneczne zwane również panele słoneczne bardzo dobrze nadają się do ładowania akumulatorów żelowych i zasilania urządzeń. Pełny zestaw zasilania solarnego składa się z: bateria słoneczna, dobry akumulator żelowy oraz regulator ładowania zwany również kontrolerem ładowania. Aby z takiego zestawu uzyskań napięcie jak w sieci elektrycznej należy zastosować przetwornica napięcia. Takie zestawy zasilania stosuję się w domkach letniskowych, do oświetlenia reklam i znaków drogowych itp. Jeżeli posiadasz kocioł CO i pragniesz zapewnić bezprzerwową pracę pomp polecamy zasilanie awaryjne do CO i pomp