Strona główna » Aktualności » Ładowarki do akumulatorów żelowych

Ładowarki do akumulatorów żelowych

Data dodania: 26-02-2021 W naszej ofercie znajdą Państwo prostowniki i ładowarki kliku producentów. Zaczynając od Polskich: StefPol; Detronik oraz produkowane poza naszym krajem: Mean WELL; CTEK KEEPOWER.

W naszej ofercie znajdą Państwo prostowniki i ładowarki kliku producentów. Zaczynając od Polskich: StefPol; Detronik oraz produkowane poza naszym krajem: Mean WELL; CTEK KEEPOWER. Wszystkie oferowane modele spełniają normy środowiskowe i posiadają znak CE. Są to urządzenia automatyczne, które po osiągnięciu maksymalnego stopnia naładowania, nie rozłączają ładowania tylko podtrzymują stałą wartość napięcia.
alt

Oferowane ładowarki przystosowane są do ładowania akumulatorów żelowych i AGM oraz z ciekłym elektrolitem. Przy wyborze modelu należy pamiętać jakim napięciem będziemy ładować 6, 12 czy 24V (np. w akumulatorowych wózkach elektrycznych). Zaś prąd ładowania producenci akumulatorów zalecają od 0,1 do 0,3 pojemności akumulatora, czyli np. akumulator 12V 100Ah - to zalecany prąd ładowania wynosi od 10 do 30A; akumulator żelowy 12V 75Ah, to odpowiednio od 7,5A do 22,5A prąd ładowania. Podczas ładowania ważna jest również temperatura, najlepiej +18 st. C, przy ładowaniu w innych warunkach należy stosować ładowarki z czujnikiem temperatury i kompensacją napięcia ładowania. 

Przewody ładowarki najczęściej wyposażone są w "żabki" w celu łatwego i szybkiego podłączenia do ładowanego akumulatora. Modele przemysłowe mają wyprowadzenie zakończone terminalem śrubowym do stałego zamocowania przewodów ładujących bezpośredni do akumulatora czy baterii akumulatorów np. zabudowane w wózkach paletowych, wózkach samojezdnych itp. 
 
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności

Promocje

Często wyszukiwane

W naszym sklepie Akumulatory-Zelowe.pl kupisz doskonałe akumulatory żelowe, a także akumulatory AGM czołowego producenta firmy HAZE. Ponadto posiadamy markowe akumulatory  MK Battery. Posiadamy bogatą ofertę prostowników i ładowarek automatycznych do szerokiego wachlarza pojemności akumulatorów. Zakpiony akumulator żelowy w naszym sklepie może służyć m.in. jako akumulator do łodzi, czy jachtów. Do takiego zastosowania polecamy serię HZY EV, która doskonale się sprawdza w pracy cyklicznej, zwłaszcza jako akumulatory do wózków elektrycznych. Jeśli poszukujesz akumulatora do wózka inwalidzkiego to bardzo ważne są wymiary dotychczas posiadanych. Wysokiej jakości baterie słoneczne zwane również panele słoneczne bardzo dobrze nadają się do ładowania akumulatorów żelowych i zasilania urządzeń. Pełny zestaw zasilania solarnego składa się z: bateria słoneczna, dobry akumulator żelowy oraz regulator ładowania zwany również kontrolerem ładowania. Aby z takiego zestawu uzyskań napięcie jak w sieci elektrycznej należy zastosować przetwornica napięcia. Takie zestawy zasilania stosuję się w domkach letniskowych, do oświetlenia reklam i znaków drogowych itp. Jeżeli posiadasz kocioł CO i pragniesz zapewnić bezprzerwową pracę pomp polecamy zasilanie awaryjne do CO i pomp